BMW R60
BMW R60 - 1967

Jedná se o stroj, který byl vyroben pro švédskou policii, kde dle dokladů, které jsem dostal a toho, co říkal jediný soukromý majitel, který to od státu koupil v roce 1992, "sloužil". Udajně pomáhal "udržovat pořádek" u jezera Över Umah na silnici E12. Pán, který to koupil žije ještě severněji ve městě Jäkkvik. Pravděpodobně díky tomu, že motocykl operoval tak na severu, kde je dlouhá a tuhá zima, má velmi malý nájezd a je ve výborné kondici.
Na motocyklu byla před cca deseti lety udělána renovace, která ale spočívala vlastně jen ve výměně pryžových dílů a náplní.
Motocykl má proti sériové R60 několik úprav, jezdí např. bez baterky, má klasické magneto, pravděpodobně se díky dlouhé zimě chtěli vyhnout starostem s baterkou. Kvůli tomu magnetu má motor na prsou nálitek, který běžné R60 z té doby nemají. 
Po dovozu byl motocykl důkladně vyčištěn, seřízen a byly vyměněny veškeré olejové náplně. Je dost komplikovaně udělané ovládání karburátorů, lanka jdou samostatně už z rukojeti ovládání plynu a šoupata se neotevírala úplně stejně. Na volnoběh nešel motor pravidelně a po našlápnutí nešel za plynem, tak jsem to nastavil s pomocí synchometru. Teď motor chytá studený na druhé šlápnutí, teplý na první a jde "jako hodinky".
Na pravé straně jsou na rámu tři zesílené montážní body, na které se "věšela" sajdkára, kterou jsem se snažil sehnat, výsledkem je ale druhý, prakticky stejný motocykl BMW R60 se sajdkárou Steib.
Stroj prošel bez problémů veteránskou testatcí a je na "V" číslech.

Fotogalerie

Počet fotografií: 16

Stránka 1 z 1